• microboards
  • microboards
  • microboards

Microboards Hakkında

Aslen uluslararası bir Japon Disk-Kayıt firması olan Microboards 1989 yılında bu ülkede kuruldu. CD-DVD Kayıt teknolojisini her geçen gün geliştiren firma uluslar arası pazarlarda hızla yükselmektedir. Microboards, çeşitli sektörlerin türlü ihtiyacını karşılamak üzere geliştirdiği DVD-R, Blu-Ray optik medya teknolojisi ile içinde bulunduğu pazarda benzersiz konumdadır.
Teknolojik gelişmeleri günlük hayatımıza sunan Microboards, hizmetlerinden dolayı haklı bir gurura sahiptir. Pioneer, Panasonic, Verbatim, JVC, Hoei Sangyo gibi teknoloji devleri ile de güçlü ilişkiler içindedir. Microboards, sahip olduğu yetenekli tasarım ekibi sayesinde pazarın taleplerine uygun ürünler sunma yetkinliğinde  uluslararası güçlü, lider bir firmadır.

Tam otomatik Dicom uyumlu CD Robot sisteminin avantajları nelerdir ?

Analizi kendi hastaneniz için ancak siz yapabilirsiniz. Teknisyene el ile modalite üzerinden CD yazdırtmayı tercih ettiğinizde;

  • Modalite üzerindeki CD yazıcı yıpranmakta ve daha sık arızalanmakta, bakım ve değişim maliyeti çok yüksek olabilmektedir.
  • Modalite ve teknisyen CD yazma işlemi süresince meşgul edilmekte, günlük çekim kapasiteniz düşebilmektedir.
  • CD üzerinde herhangi bir bilgi olmadığından el ile yazılmakta, hasta bilgileri karışabilmekte ve ilave dağıtım yükü getirmektedir.

MODALİTE KURU FİLM CD ROBOT

CR
DR
RF

Genelde küçük boyutlu film kullanıldığında ve az görüntü alındığından ortalama maliyet 2 TL civarındadır.

Bu durumda tek bir CD ile çekim başına 1,5 TL tasarruf edilir.
Tek küçük boyutlu film çekiminde bile film maliyetinin altında kalınmaktadır.

MR
CT
PET

Ortalama 2-3 sayfa büyük ölçekli çıktı alındığından tüm kesitlerin yazdırılamamasına rağmen maliyet 7 TL ye kadar yükselmektedir. Daha çok çekim sayısı gerektiren durumlar maliyeti artırmaktadır. Teknisyenler için de ciddi zaman kayıplarına neden olmaktadır.

Otomatik olarak CD robota yönlendirilen görüntüler, teknisyeni sayfa düzenleme derdinden kurtarır. Tek CD’ ye 1000 kesite kadar görüntü kaydı yapılabilir. Çekim başına ortalama 6,5 TL tasarruf edilecektir. Kesit sayısının artışına paralel olarak fiyat yükselişi kaçınılmazdır.

 

Microboards Technology

Microboards global web sitesini ziyaret edin.
www.microboards.com